недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Трагедија во Србија: Фудбалер почина од срцев удар и тоа на – тренинг!

Трагедија во Србија: Фудбалер почина од срцев удар и тоа на – тренинг!

Српскиот фудбалер Предраг Меничанин (26) почина од инфаркт за време на еден од тренинзите, пренесуваат тамошните медиуми.

Фудбалерот на Обилиќ, кој е роден 1993 година, претрпел срцев удар за време на тренингот, а брзата помош не успеала да го врати во живот, иако пристигнала брзо на местото на несреќата.

Инаку, овој тим се натпреварува во пониските лиги во Србија, односно Меѓуопштинската лига Срем-Запад.

Коронавирус