понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 117
home Фудбал

Трагедија во Италија: Фудбалска судијка почина при породување

Трагедија во Италија: Фудбалска судијка почина при породување

Младата италијанска фудбалска судијка Марика Галиција (27) почина при породување во царски рез во болницата Сан Паоло во Савоне, неколку моменти откако на свет доенсе момче кои за жал заврши во инкубатор бидејќи крвотокот не му функционира, пренесе Слободен печат.

Марика немаше никакви проблеми во бременоста, но при самото породување дојде до компликации поради кои почина родилката, додека нејзиното дете е ставено во инкубатор.

Сочуство за смртта на Марика Галиција која е фудбалски судија 11 година, изразија речиси сите италијански екипи, како и италијанската фудбалска федерација и унијата на фудбалски судии во Италија.

Локални избори 2021