понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 203
home Фудбал

Трагедија: Убиен познат фудбалер

Трагедија: Убиен познат фудбалер

Холандскиот фудбалер Келвин Мајнард синоќа бил убиен во Амстердам.

Мајнард во кариерата играл за Волендам, Емен, Бартон и за клубови во Португалија, Белгија и Унгарија.

32 годишниот фудбалер бил во својот автомобил кога кон него напаѓачите, кои биле на скутер, испукале неколку куршуми. Мајнард веднаш им подлегнал на повредите.

Полицијата трага по убијците на Мајнард.

Извор: ТопСпорт

Коронавирус