среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 112
home Фудбал

Трагедија: Се удавил таткото на Алисон Бекер

Трагедија: Се удавил таткото на Алисон Бекер

Голема трагедија се случи во семејството на голманот на Ливерпул, Алисон Бекер. Таткото на Алисон, Хосе Агостино Бекер (57), се удавил во реката Камакуа.

Хосе Агостино Бекер, се нурнал во водите на реката и не излегол на површината. Потрагата започнала веднаш, а нуркачите бргу го пронашле неговото тело.

Бразилските тимови им изразуваат сочувство на Алисон и неговиот брат Мјуриел кој брани за Флуминенсе.

Коронавирус