понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 62
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Трагедија: Поранешен фудбалер пронајден мртов

Трагедија: Поранешен фудбалер пронајден мртов

Поранешниот дефанзивец на Кардиф, Стоук, КПР и уште неколку англиски клубови Крис Баркер бил пронајден мртов вечерта за Нова година.

Баркер извршил самоубиство на новогодишната ноќ, а неговото безживотно тело е пронајдено во текот на вчерашниот ден.

Беше професионалец 18 сезони, кариерата ја заврши на 37-годишна возраст, но никогаш не заигра во Премиер лигата.

Зад себе ги оставил сопругата и двете ќерки.

Коронавирус