четврток, 13. август 2020. Вести денес: 155
home Фудбал

ТРАГЕДИЈА: Почина млад фудбалер, поранешен играч на Јувентус (ФОТО)

ТРАГЕДИЈА: Почина млад фудбалер, поранешен играч на Јувентус (ФОТО)

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Џузепе Риза почина денес на 33-годишна возраст.

Тој ги помина сите категории на клубот од Торино, а во својата кариера играше за Јуве Стабија, Ливорно, Арецо, Пергокрема и Ночерино.

Несреќниот Рица претрпел хеморагија на мозокот во јуни минатата година и не беше во можност да се опорави.

Џорџо Киелини исто така се збогува со поранешниот играч на Јувентус преку Твитер. (МИА)

Коронавирус