вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Трагедија: Млад фудбалер загина во сообраќајка

Трагедија: Млад фудбалер загина во сообраќајка

Францускиот тим Гинган објавија дека на 23-годишна возраст животот го загубил напаѓачот Натаел Жулан.

Стрелецот од тимот од втората лига направил сообраќајна несреќа на третиот ден од новата година, а инцидентот се случил во Пордик. Жулан изгубил контрола над својот автомобил, во кој бил сам. Инцидентот се случил по тренингот на тимот, а еден од неговите соиграчи кажал за инцидентот.

Дваесет и три-годишниот младинец на Ле Авр се приклучи на тимот пред сезоната 2016/17, кога се уште беше во Лига 1 од Валенсиен и имаше два гола во втората лига на Франција оваа сезона. (МИА)

Коронавирус