вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Фудбал

Тотенхем загуби најмногу бодови оваа сезона во Премиер лигата, примајќи гол во последните 10 минути

Тотенхем загуби најмногу бодови оваа сезона во Премиер лигата, примајќи гол во последните 10 минути

Тимот на Тотенхем синоќа испушти победа на натпреварот од 15. коло на шампионатот на Англија со Вулверхемптон. Конечниот резултат е 1:1, а „Спарс“ примија гол во финишот на мечот.

Тотенхем загуби девет вода оваа сезона поради примени голови во последните 10 минути. Ова е најмногу од сите премиерлигаши.

По овој натпревар, Тотенхем со 26 бода е петти во поредокот, Вулверхемптон со 21 поен се наоѓа на 11. место.

Коронавирус