петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 44
home Фудбал

Тотенхем со необичен рекорд во Премиер Лигата

Тотенхем со необичен рекорд во Премиер Лигата

По затворањето на трансфер прозорецот, Тотенхем постави необичен рекорд. „Петлите“ не купиле ниту еден фудбалер, но се разделија со Муса Дембеле и Жорж Кевин Нкуду.

Во текот на летото, лондонскиот клуб, исто така, не се засили со ново име. На овој начин, Тотенхем стана првиот тим во Премиер лигата, кој во текот на една сезона не купил ниту еден фудбалер во два трансфер прозорци.

По 24 круга во англиската елита, момчињата на Маурисио Почетино се на третото место на табелата, откако заостануваат од Ливерпул со 7 поени.

Локални избори 2021