сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 82
home Фудбал

Тотенхем сака да го ангажира Рудигер

Тотенхем сака да го ангажира Рудигер

Дефанзивецот на Челзи, Антонио Рудигер, би можел да биде играч на Тотенхем, објави „Скај Спорт“.

Според изворот, Спарс имаат намера да ја завршат зделката за купување на 27-годишниот Германец пред да се затвори преодниот рок. Освен Тотенхем, за дефанзивецот се заинтересирани и ПСЖ и Барселона.

Во сезоната 2020/21, Рудигер сè уште не влегол на теренот.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 40 милиони евра. (МИА)

Коронавирус