понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 115
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Тотенхем му посака брзо закрепнување на Гомеш

Тотенхем му посака брзо закрепнување на Гомеш

Англискиот премиерлигаш Тотенхем преку официјалниот Твитер му упати порака на играчот од средниот ред на Евертон, Андре Гомеш, кој доби скршеница на десната нога во 79. минута од вчерашниот меѓусебен натпревар.

– Секој во клубот изразува најискрени желби за брзо закрепнување на Андре Гомеш, се вели во пораката на „Спарси“.

Во 79-та минута од средбата, напаѓачот на Тотенхем Сон Хјунг Мин, при еден старт над Гомеш предизвика 26-годишниот Португалец да се судри со друг играч на Спарс, при што доби фрактура на стапалото.

Главниот судија на средбата, Мартин Аткинсон по паузата од неколку минути му покажа на корејскиот напаѓач директен црвен картон.

Парламентарни избори 2020