петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Тотенхем има намера да го купи Бејл за 15 милиони евра

Тотенхем има намера да го купи Бејл за 15 милиони евра

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл, кој во Лондон е на позајмица од Реал Мадрид, може да остане во тимот на Спарс, пренесува „Калчомеркато“.

Според изворот, Тотенхем е подготвен да го откупи договорот на 31-годишниот Велшанец за 15 милиони евра.

Бејл игра за Тотенхем од летото 2020 година. Според условите на зделката, „Реал“ му плаќа на играчот 415 илјади евра неделно.

Во тековната сезона, Бејл има три натпревари и еден гол.