четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 85
home Фудбал

Тотенхем и Волфсбергер својот меч од Лига Европа ќе го играат во Будимпешта

Тотенхем и Волфсбергер својот меч од Лига Европа ќе го играат во Будимпешта

Забраната во Велика Британија поради појавата на новиот вид коронавирус ги селат англиските екипи надвор од своите стадиони.

Според најновите информации од Островот лондонски Тотенхем ќе игра со Возлбергер во 1/16-финалето од Лига Европа, но нема да го игра мечот на домашен терен.

„Петлите“ потврдија дека играат со ривалот во Будимпешта.

ЕУРО 2020

Македонија