вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 96
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Фудбал

Тотенхем главен кандидат за нов клуб на Ракитиќ

Тотенхем главен кандидат за нов клуб на Ракитиќ

Играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ може да го смени клубот во летен трансфер прозорец. Според Мундо Депортиво, 32-годишниот Хрват би можел да ја продолжи кариерата во Тотенхем. Англискиот клуб е главен кандидат за Ракитиќ.

Претходно беше објавено дека Атлетико, Севиља и Јувентус се интересираат за играчот од средниот ред.

Тековниот договор на Ракитиќ со Барселона истекува летото 2021 година. Познато е дека каталонскиот клуб не планира да го продолжи.

Оваа сезона Ракитиќ настапи на 21 натпревар во Ла Лига за Барса и оствари три асистенции.

Локални избори 2021