вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Тотенхем даде „непристојна“ понуда за Елмас, „Дијамантот“ на чекор да се пресели на островот

Тотенхем даде „непристојна“ понуда за Елмас, „Дијамантот“ на чекор да се пресели на островот

Вице-шампионот на Европа, Тотенхем испрати луда понуда до канцеларијата на Фенербахче за македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.

Премиерлигашот дава 19 милиони евра, како и еден од своите фудбалери – Јансен, за услугите на „дијамантот“.

Тотенхем застана во редот заедно со Наполи, Фиорентина, Интер, Лацио, Борусија Дортмунд и Атлетико Мадрид, кои контактираа со Фенербахче за во своите редови да го доведат македонскиот репрезентативец.

Извор: sportmedia.mk

Коронавирус