вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 64
home Фудбал

Тотална утка која стана хит на интернет: Англиски медиум во 1998 прогнозираше како ќе изгледа Бекам во 2020 година! (ФОТО)

Тотална утка која стана хит на интернет: Англиски медиум во 1998 прогнозираше како ќе изгледа Бекам во 2020 година! (ФОТО)

Фудбалскиот весник „FourFourTwo“ во 1998 година предвиде како ќе изгледа Дејвид Бекам во 2020 година, но нивното предвидување е целосна утка!

Покрај фотографијата тие напишаа и текст.

 

View this post on Instagram

 

Talking all things grooming with @intothegloss and @house99. #House99 #HomeToYourNextLook

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

„Работите тргнаа во надолна линија за ѕвездата на Јунајтед откако остана без првенството во 1998 година и го изгуби целото свое богатство во 2005 година. Во своите четириесетти години настапува за ветеранската репрезентација на Англија и тажно се потсетува на своите славни денови“, напишаа во духовит тон.

Прогнозата и тоа како е промашена. Бекам во 2015 година беше прогласен за најзгоден маж во светот ги има сите заби и на сметката има повеќе од 390 милиони евра, пишуваат Англичаните.

 

View this post on Instagram

 

Less is more! ? @house99 #House99 #HomeToYourNextLook

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

 

View this post on Instagram

 

Good Morning and Happy Christmas Eve.. Can you tell I’m slightly excited ? chestnuts roasting on an open fire and all that ?

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Коронавирус