четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 54
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Фудбал

Торес и официјално меѓу „Самураите“

Торес и официјално меѓу „Самураите“

Досегашниот напаѓач на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес официјално премина во Саган Тосу, соопшти веб сајтот на тој клуб.

„Ел Нинјо“ во Јапонија оди како слободен играч зашто ова лето му истече договорот со „Јорганџиите“.

Торес ги помина сите младински селекции на Атлетико пред да потпише професионален договор.

Настапуваше и за Ливерпул, Челзи и Милан, а за репрезентацијата на Шпанија одигра 110 натпревари и постигна 38 гола.