среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 129
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Фудбал

Торес и официјално меѓу „Самураите“

Торес и официјално меѓу „Самураите“

Досегашниот напаѓач на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес официјално премина во Саган Тосу, соопшти веб сајтот на тој клуб.

„Ел Нинјо“ во Јапонија оди како слободен играч зашто ова лето му истече договорот со „Јорганџиите“.

Торес ги помина сите младински селекции на Атлетико пред да потпише професионален договор.

Настапуваше и за Ливерпул, Челзи и Милан, а за репрезентацијата на Шпанија одигра 110 натпревари и постигна 38 гола.

Коронавирус