понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Фудбал

Торес: Челзи не е на нивото на Реал

Торес: Челзи не е на нивото на Реал

Поранешниот напаѓач на Челзи и напаѓачот на Атлетико, Фернандо Торес верува дека Еден Азар направил вистински потег со преселбата во Реал Мадрид.

– Азар е импресивен играч кој има потреба од предизвик во клуб каков што е Реал Мадрид. Тоа му треба за да го достигне нивото што има потенцијал да го достигне. Челзи не е клуб како Реал Мадрид, изјави Торес.

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар на 7 јуни направи трансфер од лондонскито во „кралскиот“ клуб. Тој потпиша петгодишен договор со Реал.

Коронавирус