вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 51
home Фудбал

Toповски гол во 4-та минута: Белгија води

Toповски гол во 4-та минута: Белгија води

Томас Муние го отвори резултатот во денешниот претпоследен натпревар од Светското првенство во фудбал 2018.

Во битката за трето место силите по вторпат на овој мундијал ги соочуваат Белгија и Англија.

Белгија е во водство по голот во 4-тата минута.

Коронавирус