сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Толку беше од Фенербахче: Месут Озил пред враќање во Премиер лигата

Толку беше од Фенербахче: Месут Озил пред враќање во Премиер лигата

Поранешниот германски репрезентативец Месут Озил е блуску до враќање во Премиер лигата.

Поранешниот играч на Арсенал е желба на новите сопственици на Њукасл.

Тој не задоволен од животот во Истанбул и сака назад на Островот.

Новите сопственици на Њукасл планираат за време на зимскиот преоден рок да потрошат околу 60 мил. фунти.