вторник, 26. март 2019. Вести денес: 0
home Фудбал

Тој не е фудбалер, тој е вртелешка од 222 милиони евра- целиот свет го трола Нејмар и неговиот драматичен пад (ВИДЕО)

Тој не е фудбалер, тој е вртелешка од 222 милиони евра- целиот свет го трола Нејмар и неговиот драматичен пад (ВИДЕО)

Откако вчера Нејмар имаше драматичен пад за време на мечот против Србија, тој стана интернет сензација.

Познато е дека Бразилецот добро знае да одглуми, а овој пат поради лошата глума и целиот свет започна да го трола фудбалерот.

„Тој е вентилатор од 222 милиони евра“, „добро утро дали Нејмар престана да се тркала?“, се само дел од урнебесните коментари, погледнете.