четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 180
home Фудбал

ТОЈ е прогласен за најдобар играч на Германија во 2020 година

ТОЈ е прогласен за најдобар играч на Германија во 2020 година

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер е прогласен за најдобар фудбалер на Германија за 2020 година во изборот на навивачите.

Триесет и четиригодишниот голман доби 57,8% од гласовите, пред Серж Гнабри со 15% и Матијас Гинтер со 9,3%.

За потсетување, минатата година Нојер со Баерн Минхен ги освои Бундеслигата, Лигата на шампионите, Купот на Германија и Суперкупот на Европа.  (МИА)

Коронавирус