сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 38
home Фудбал

Тијаго Силва се согласи на двегодишен договор со Челзи

Тијаго Силва се согласи на двегодишен договор со Челзи

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва наскоро ќе ги смени клубовите. Бразилецот реши да ја продолжи кариерата во Премиер лигата. Тој ќе потпише двегодишен договор со Челзи, пренесуваат британските медиуми.

Соработката е веќе договорена, остануваат само мали детали. Денес Силва треба да разговара со тренерот на „сините“ Френк Лампард.

Претходно во италијанските медиуми беше објавено дека Силва се согласил на договор со Фиорентина.

Коронавирус