петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Милано, пренесува „Фудбал Италија“.

Се очекува Бразилецот да го напушти ПСЖ на крајот на сезоната по истекот на неговиот договор.

Според изворот, Силва размислува за опцијата за враќање во Милано по крајот на сезоната, но високите барања за плата може да станат пречка.

Бразилскиот дефанзивец играше во Милан од 2009 до 2012 година, по што се пресели во ПСЖ.

Коронавирус