понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 106
home Фудбал

Тиаго Силва сака да стане тренер

Тиаго Силва сака да стане тренер

Одбранбениот фудбалер на пари Сен Жермен, Тиаго Силва призна дека би сакал да стане тренер. Сепак, 34-годишниот Бразилец не знае кога ќе ја заврши кариерата.

– Не знам кога ќе престанам да играм, не можам да кажам. Друга улога во ПСЖ? Би сакал да станам тренер по завршувањето на кариерата. Ова е она што најмногу би сакал во моментот, изјави Силва.

Триесет и четири годишниот Бразилец професионалната кариера ја почна во РС Фуцебол во 2002 година. Оттогаш играше и за Хувентуд, Порто Б, Динамо Москва, Флуминезе, Милан и ПСЖ.

Во националниот тим Силва е од 2008 година.

Коронавирус