среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 133
home Фудбал

Тешка сообраќајка на легендарниот голман: Лекарите се борат да му ги спасат нозете, откако се забил во камион (ФОТО)

Тешка сообраќајка на легендарниот голман: Лекарите се борат да му ги спасат нозете, откако се забил во камион (ФОТО)

Амел Пјаниќ некогашниот голман на Сараевски Железничар утринава доживеа тешка сообраќајна несреќа, јавуваат Босанските медиуми.

Тој со својот автомобил возејќи во околината на градот Витез, налетал на камион кој возел во спротивен правец и директно удрил во него. Тешко е повреден во пределот на нозете, кои лекарите се обидуваат да му ги спасат но е вон животна опасност.

Тој со тимот на Железничар во 2010 година ја освои титулата во Босанскиот шампионат.

Коронавирус