вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Тер Штеген ќе го продолжи договорот со Барселона до 2025 година

Тер Штеген ќе го продолжи договорот со Барселона до 2025 година

Барселона се согласи да го продолжи договорот со голманот Марк-Андре тер Штеген.

Според „Мундо Депортиво“ новиот договор со 28-годишниот Германец ќе се пресмета до крајот на јуни 2025 година. Актуелниот договор на голманот со каталонскиот клуб важи до крајот на јуни 2022 година.

Во сезоната 2019/20, Тер Штеген одигра 44 натпревари за Барселона и прими 41 гол. Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на голманот на 72 милиони евра.

Претходно во медиумите имаше информации за интересот на Челзи за германскиот чувар на мрежата. (МИА)