петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 199
home Фудбал

Таткото на Меси најде „дупка во договорот“ со Барса

Таткото на Меси најде „дупка во договорот“ со Барса

Таткото и агент на Лионел Меси, Хорхе, издаде официјално соопштение како одговор на коминикето издадено од Ла Лига на 30 август.

Тој инсистира на тоа дека клаузулата не се применува во случај играчот да одлучи еднострано да го раскине договорот.

„Оваа клаузула е неприменлива кога играчот еднострано одлучи да го раскине договорот на крајот на сезоната 2019/20“, вели Хорхе Меси во изјавата.

Коронавирус