петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 21
home Фудбал

Таневски си оди од Македонија ЃП

Таневски си оди од Македонија ЃП

Екипата на Македонија ЃП ќе ги продолжи настапите во Првата македонска фудбалска лига со нов тренер, откако Александар Таневски поднесе оставка на должноста шеф на стручниот штаб.

Таневски ја напушти клупата на прволигашот од Ѓорче Петров по вчерашниот пораз од Брегалница во Штип со 4-1, петти во последните шест прволигашки натпревари.

По десет одиграни кола, Македонија ЃП е во зоната на испаѓање со 10 бодови на деветтото место на табелата.