понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Фудбал

Талентот на Вардар доби повик во младата фудбалска репрезентација

Талентот на Вардар доби повик во младата фудбалска репрезентација

Млдиот фудбалер на скопски Вардар, Иван Николов доби повик за настап во селекцијата на Македонија до 21 година.

Драган Канатларовски го објави списокот на играчи за продолжението од квалификациите, а на него дополнително се најде штипјанецот кој настапува за екипата од Скопје.

Николов, кој има 19 години, досега беше дел од У17, У18 и У19 репрезентациите, а за него ова е прв повик во младинскиот состав.

Избраниците на Канатларовски овој месец ја чекаат две квалификациски средби, против Фарски Острови и против Ерменија.

Двете се на гостински терен – првата во Клаксвик на 7 октомври, а втората на 12 октомври во Ереван.

Коронавирус