сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 26
home Фудбал

Тадиќ нападнат од навивачите на ПСВ,погоден со паричка во глава (ВИДЕО)

Тадиќ нападнат од навивачите на ПСВ,погоден со паричка во глава (ВИДЕО)

Српскиот фудбалски репрезентативец Душан Тадиќ од пенал му донесе реми 1-1 на Ајакс на гостувањето кај големиот ривал ПСВ во рамките на холандскиот фудбалски шампионат.

Србинот уште за време на мечот имаше неколку вербални дуели со домашните фудбалери, особено пред изведувањето на пеналот во финишот од натпреварот.

Неговите соиграчи го сопреа физички да се пресмета со капитенот на домаќините Дензел Дамфрис.

На крајот ситуацијата кулминираше откако мала група навивачи на ПСВ по натпреварот чекаа пред автобусот на Ајакс и го нападнаа Тадиќ кој истовремено беше погоден со паричка во главата.

 

 

Коронавирус