понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 109
home Фудбал

СВЕТОТ ВО ШОК: Гром усмрти две фудбалерки и повреди уште три!

СВЕТОТ ВО ШОК: Гром усмрти две фудбалерки и повреди уште три!

Две фудбалерки смртно страдаа, а уште три се тешко повредени кога гром удри на стадион за време на женски фудбалски натпревар во Мексико сити.

Според информацијата на весникот „Ел Универзал“, натпреварот бил прекинат поради пороен дожд, но пет фудбалерки се вратиле на теренот за да ги соберат топките. Во тој момент, гром удрил во непосредна близина на стадионот, по што две загинале на лице место, а останатите биле сериозно повредени.

Настраданите итно биле хоспитализирани и утврдени им се масивни изгореници по кожата.

Коронавирус