четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 18
home Фудбал

Суперкупот на Англија ќе се одржи на „Вембли“ на 29 август, Ливерпул ќе игра со Челзи или Арсенал

Суперкупот на Англија ќе се одржи на „Вембли“ на 29 август, Ливерпул ќе игра со Челзи или Арсенал

Објавено е времето и местото на одигрувањето на натпреварот во фудбалскиот Супер куп на Англија.

Средбата ќе се одржи на „Вембли“ на 29 август.

На овој меч Ливерпул кој е шампион на Англија, ќе се соочи со победникот на ФА Купот, во финалето во кое ќе се сретнат Челзи и Арсенал.

Финалето на ФА Купот ќе се одржи на 1 август. (МИА)

Коронавирус