недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 55
home Фудбал

Судијата свиреше крај во 88. минута на фудбалски натпревар- причината ќе ве расплаче

Судијата свиреше крај во 88. минута на фудбалски натпревар- причината ќе ве расплаче

Навистина тажни сцени се случуваа овој викенд во Португалија на мечот од јуниорските екипи помеѓу Брага и Бенфика.

Имено, главниот судија на мечот свиреше крај во 88. минута откако младиот играч на Брага, Давид Веига дозна дека неговата мајка починала во сообраќајна несреќа.

Ова се случи пред самиот крај на мечот откако тренерот на Брага, Артур Жорге ја дозна лошата вест и веднаш му ја соопшти на судија, кој пак оозначи крај, а потоа и играчот ја дозна ужасната вест.

Неговата мајка починала на неколку километри од стадионот каде што била тргната да го гледа мечот на својот син.

Коронавирус