четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 158
home Фудбал

Судија прекина натпревар за да оди во тоалет, колегата го почести со црвен картон (ВИДЕО)

Судија прекина натпревар за да оди во тоалет, колегата го почести со црвен картон (ВИДЕО)

Несекојдневна ситуација се случи на дуелот помеѓу Чавез и Национал во португалскиот шампионат.

Помошникот судија на стартот на второто полувреме мораше да оди во тоалет, па го замоли главниот судија да го прекине натпреварот.

Но, тука не беше крајот, со оглед на тоа дека главниот судија по враќањето на теренот на шега му покажа црвен картон поради дополнително попречување на играта.

Коронавирус