сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 41
home Фудбал

Суарез заплака на заминувањето од Барселона (видео)

Суарез заплака на заминувањето од Барселона (видео)

Луис Суарез утрово стигна на тренингот со остатокот од екипата, но тоа беше само проштална посета на Уругваецот затоа што тој си замина после еден час.

Суарез не ги криеше солзите ниту во автомобилот и сигурно дека за него ова е голема промена. Во претходните шест години Суарез во Барса одигра 283 натпревари и постигна 198 голови.

Коронавирус