среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 74
home Фудбал

Суарез побара од Барса да му најде пристоен заменик

Суарез побара од Барса да му најде пристоен заменик

Луис Суарез (32) е свесен дека нема да го предводи нападот во Барселона долго време. Уругвајскиот напаѓач очекува клубот да му најде пристоен заменик.

– Претпоставувам дека Барса ќе привлече младо момче – број 9, кој не само што ќе се натпреварува со мене, туку ќе биде и дел од иднината на клубот, бидејќи јас самиот го сакам најдобро за тимот, рече Лучо.

Суарез го води нападот на Каталонците веќе пет години по трансферот од Ливерпул. За овој период, тој помогна во освојувањето на 13 трофеи, вклучувајќи ја и Лигата на шампионите и четири титули во Ла Лига.