сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 8
home Фудбал

Суарез може да му се придружи на Јувентус бесплатно

Суарез може да му се придружи на Јувентус бесплатно

Фудбалерот на Барселона, Луис Суарез, може да ја продолжи кариерата во Италија, според новинарот Џанлука ди Марцио.

Според изворот, за 33-годишниот Уругваец е заинтересиран Јувентус. Напаѓачот преговара со каталонците за отпремнина и може бесплатно да замине во торинскиот клуб.

Тренерот на Барселона, Роналд Коман, не смета на напаѓачот на Уругвај.

Претходно беше објавено дека Суарез сака да го врати Ајакс и е подготвен да му понуди на играчот плата од 3 милиони евра по сезона.

Коронавирус