петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 212
home Фудбал

Суарез ќе ги пропушти претстојните два натпревари во Уругвај

Суарез ќе ги пропушти претстојните два натпревари во Уругвај

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез ќе ги пропушти двете контролни на Уругвај против Перу на 12 и 15 октомври.

Суарез има мала повреда и ќе остане во Барселона да се подготвува по индивидуална програма во базата на клубот.

Одлуката била усогласена помеѓу медицинските екипи на каталонскиот клуб и репрезентацијата на Уругвај.

Луис Суарез беше херојот за Барселона оваа недела на натпреварот во Лигата на шампионите против Интер, постигнувајќи ги двата гола во победата од 2-1.

Коронавирус