вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Суарез изгледа дека “полуде“: Бараше пенал затоа што голманот играл со рака (ВИДЕО)

Суарез изгледа дека “полуде“: Бараше пенал затоа што голманот играл со рака (ВИДЕО)

Тоа што го привлече вниманието од вчерашниот натпревар меѓу Уругвај и Чиле беше еден смешен момент во кој се најде Луис Суарез.

Фудбалерот на Барселона  биеше кон голот, но противничкиот голман го одбрани неговиот удар.

Многумина се зачудија од  реакцијата на Суарез кој веднаш побара да биде досуден пенал за својата селекција, не размислувајќи дека тоа е голманот на Чиле.

Набргу сфати што направил, но беше доцна, па сега 32 годишниот Суарез е вирален хит на социјалните мрежи.

Коронавирус