понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 157
home Фудбал

Столе Димитриевски е новиот министер за одбрана

Столе Димитриевски е новиот министер за одбрана

Македонскиот голман Столе Димитриевски успеа да го обрани пеналот кој го предизвика Даниел Аврамовски кои играше со рака по еден слободен удар на Украинците од десната страна.

Голманот Димитриевски по шутот на Малиновски одлично интервенираше и не дозволи тој да ја стресе повторно мрежата на нашиот гол.

Коронавирус