недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Фудбал

Стоилов: Елиф Елмас мангупиште

Стоилов: Елиф Елмас мангупиште

Репрезентацијата на Македонија синоќа забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“, кој се одигра на арената „Тодор Проески“ во Скопје.

И ракометарот Столе Стоилов му посвети статус на Фејсбук на Елиф Елмас, кој ги постигна двата гола синоќа за „црвено-жолтите“ и покажа дека е следната ѕвезда на нашата репрезентација.