четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Стивен Џерард потпиша нов договор со Ренџерс

Стивен Џерард потпиша нов договор со Ренџерс

Менаџерот на Ренџерс, Стивен Џерард, го продолжи за уште две сезони договорот со клубот до јуни 2024 година.

Џерард го презеде клубот од „Ајброкс“ минатото лето и го доведе тимот до второто место во првата сезона по враќањето во Премиер лигата.

Ренџерс во моментов е на второто место во привремениот пласман во Шкотска, заостанувајќи 2 бода зад шампионот Селтик по 15 одиграни натпревари.

„Сините“ од Глазгов се квалификуваа и за шеснаесетфиналето на Лига Европа.

Коронавирус