четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 102
home Фудбал

Стивен Џерард на чудесен начин им се придружи на фановите во прославата на титулата (ВИДЕО)

Стивен Џерард на чудесен начин им се придружи на фановите во прославата на титулата (ВИДЕО)

Некогашната фудбалска икона на Ливерпул Стивен Џерард е на чекор до освојување на титулата во Шкотска со „ Глазгов Ренџерс“.

Иако титулата сè уште не е официјална, Ренџерс веќе слави, а навивачите денес приредија вистински спектакл пред Ајброкс стадионот.

Фановите на Ренџерс го скандираа името на Стивен Џерард, пееја навивачки песни, а Џерард најде начин да ја прослави победата и со навивачите.

Коронавирус