сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Стерлинг неизвесен за дуелот со Реал

Стерлинг неизвесен за дуелот со Реал

Напаѓачот на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг ќе пропушти две до три недели, поради повреда, објавија британските медиуми.

Пријавено е дека фудбалерот има проблеми со коленото. Тој беше заменет во неделниот натпревар со Тотенхем (0:2).

Неизвесно е дали Англичанецот ќе го игра првиот натпревар од 1/8 финалето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид на 26 февруари.

Дваесет и петгодишниот Стерлинг (25) оваа сезона има одиграно 35 натпревари за Сити и постигна 20 гола со шест асистенции.

Коронавирус