петок, 3. декември 2021. Вести денес: 104
home Фудбал

Сте го виделе ли Клоп како играч: Шут од прва и гол (ВИДЕО)

Сте го виделе ли Клоп како играч: Шут од прва и гол (ВИДЕО)

Помладите љубители на фудбалот го паметат Јирген Клоп само како тренер и менаџер на Ливерпул и Борусија Дортмунд. Тој од клупата освојуваше титули, но малкумина знаат дека тој беше и успешен фудбалер. Во деведесеттите години настапуваше за Мајнц.

На социјалните мрежи се појави видео во кое Клоп постигнува ефектен гол.

Погледнете:

Коронавирус