сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 109
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Фудбал

Статистиката ќе ве остави во неверување: Еве колку вкупно минути Нејмар лежел на тревникот на СП 2018

Статистиката ќе ве остави во неверување: Еве колку вкупно минути Нејмар лежел на тревникот на СП 2018

Бразилскиот голгетер и глумец Нејмар на тревникот на Мундијалот поминал вкупно 14 минути во сите натпревари на Мундијалот, во главно симулирајќи повреди.

Најголем допринс во овие 14 минути Бразилецот даде после стартот на Мексиканецот Мигел Лајун по кој на тревата поминал цели пет ипол минути.

Од најскапиот фудбалер во светот во продолжение на Мундијалот можеме и да очекуваме продолжување на оваа „серија“, а воедно тој е најфаулираниот фудбалер на Мундијалот со 23 прекршоци направени над него.

Парламентарни избори 2020