сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 47
home Фудбал

Стана шампион, а помина само една минута на теренот

Стана шампион, а помина само една минута на теренот

Напаѓачот Хесе Родригез е меѓу играчите на Пари Сен Жермен кои станаа шампиони во сезоната 2019/20, пренесува „АС“. 27-годишниот Шпанец беше на терен една минута во мечот со Мец пред да се пресели во Спортинг Лисабон.

Сепак, тој ќе добие златен медал за ова првенство во Франција.

Парижаните беа прогласени за шампиони, откако властите во земјата решија да ги прекинат сите спортски сезони на територијата на земјата. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија