недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Српски клуб се мајтапи со Сити: Џабе ви се парите – синови мои (ФОТО)

Српски клуб се мајтапи со Сити: Џабе ви се парите – синови мои (ФОТО)

Од српскиот прволигаш Јавор решија да се пошегуваат на сметка на Манчестер Сити поради двегодишната суспензија на актуелниот англиски шампион за настап во европските натпреварувања.

Во петокот, Европската куќа на фудбалот (УЕФА) објави дека Сити добива забрана за настап во европските натпреварувања во наредните две сезони поради нерегуларности и прекршувања на финансискиот фер-плеј.

Ни јавуваат дека постои можност во наредните две сезони да одиграме повеќе натпревариво европските натпреварувања од Манчестер Сити. Џабе ви се парите, мои синови, јас се лулам малку подобро, гласи твитот на екипата на Јавор.

Коронавирус