петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Српски фудбалер тргна да се тепа со француската полиција (ФОТО)

Српски фудбалер тргна да се тепа со француската полиција (ФОТО)

Немања Радоњиќ стана херој на навивачите на Олимпик Марсеј поради потегот по натпреварот со Монако, што неговиот тим го доби со 4-3 на гости на „Луј Втори“.

Гостинските навивачи беа во екстаза по триумфот над локалниот ривал па сакаа влезат на теренот и да прослават со фудбалерите. Веднаш реагираше полицијата, а во мешаницата влета и Немања Радоњиќ. Тој се обиде да одбрани еден навивач од полицајците и веднаш стана херој.

Коронавирус